مش بنر چیست و چه کاربردی در صنعت ساختمان دارد؟

از انواع چاپ بنر برای استفاده در فضای باز می‌توان به بنر چاپ مش اشاره کرد. برای تولید این نوع بنر از موادی با جنس پلی استر به همراه سوراخ‌های‌ریزی روی سطح کار استفاده مـی‌شـود که مـی‌تواند طـول عمر این نوع از بنر‌ها را در فضای باز افزایش دهـد. در چاپ مـش از مـوادی با منافذ بسـیار ریز استفاده می‌شـود که باعـث شده مش بنر در موارد خاص مورد استفاده قرار بگیرد.

منافذ ریز روی این نوع از بنر‌ها می‌توانند نور را از خود عبور داده و بدین ترتیب همچنان باعث ایجاد دید کافی در فضای پشت بنر شوند. این نوع از بنر‌ها اغلب در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نیاز به نصب برای مدت طولانی است. یکی از کاربرد‌های مهم بنر‌های دارای چاپ مش استفاده از آن‌ها برای پوشاندن نمای بیرونی ساختمان‌های نیمه کاره است.

این نوع نما، به نام نمای چاپی باعث پوشاندن فضای بیرونی ساختمان‌های در حال ساخت شده و به دلیل استقامت بالا در مقابل عوامل محیطی مانند باد و باران، عمر طولانی‌تری نسبت به دیگر انواع بنر‌ها دارند. در ادامه ضمن معرفی بنر‌های نوع مش، به کاربرد‌ها، ویژگی‌ها، موارد مصرف و دیگر قابلیت‌های کلیدی در زمان استفاده از این نوع بنر به عنوان نمای چاپی خواهیم پرداخت.

معرفی مش بنر و نحوه تولید آن

یکی از انواع چاپ بنر با طول عمر طولانی بنر مش است که در آن از موادی از جنس پلی پروپیلن و پلی‌اتیلن ترفتالات به عنوان مواد اولیه استفاده می‌شود. بستر این نوع چاپ شامل سوراخ‌های بسیار‌ریزی روی سطح کار است که ویژگی‌های مهمی را به این نوع بنر اضافه کرده است.

مش بنر

وجود این منافذ باعث می‌شود تا این نوع بنر بتواند با غلبه بر نیروی باد در محیط‌های باز، طول عمر طولانی‌تری در مکان نصب شده داشته باشد. بنر‌های نوع مش به دلیل داشتن این خاصیت اغلب بسیار مورد توجه هستند.

این نوع بنر‌ها در عرض‌های ۲۰۰، ۳۲۰ و ۵۰۰ تولید شده و سوراخ‌های ریز روی این بنرباعث عبور نور و دیدن فضای پشتی آن خواهد شد.

همچنین این منافذ با عبور هوا امکان نصب بنر برای مدتی طولانی را فراهم می‌کند. ویژگی‌های منحصربفرد مش بنر باعث شده تا این نوع چاپ در صنعت ساختمان‌سازی نیز کاربرد داشته باشد. امروزه با استفاده از این نوع بنر‌ها، نمای ساختمان‌های نیمه کاره را پوشانده و ضمن حفظ زیبایی‌های محیط شهری، از آن برای دکور‌های نمایشگاهی، تبلیغات روی ساختمان‌ها و در فواصل زیاد استفاده می‌شود.

نمای چاپی تولید شده با استفاده از چاپ مش دارای طول عمر بالا و مقاوم در برابر عواملی مانند وزش باد، نور خورشید و باران خواهد داشت.

کاربرد‌های مهم بنر مش چیست؟

کاربرد‌های این نوع چاپ با توجه به منافذی که روی کار وجود دارد بسیار زیاد است. مهم‌ترین کاربرد این نوع بنر‌ها در صنعت ساختمان‌سازی و برای پوشاندن فضای بیرونی ساختمان‌ها در حالت نیمه کاره است. بدین ترتیب که تصویر ساختمان به صورت تکمیل شده روی بنر‌ها چاپ شده و به عنوان نمای چاپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو ساختمان به صورت تکمیل شده و با استفاده از این نوع بنر‌ها به نمایش در می‌آید.

بنر‌های چاپ مش اغلب دارای ابعاد بسیار بزرگ بوده و در فواصل بسیار دور روی نمای ساختمان قرار می‌گیرند. ویژگی‌های این نوع بنر باعث می‌شود تا بتوان در محیط‌های بادخیز مانند نزدیکی سواحل و دیگر مناطق آب و هوایی نیز از آن‌ها استفاده کرد.

دیگر کاربردهای بنرهای مش

در حال حاضر این نوع از بنر‌ها علاوه بر شرکت‌های ساختمانی توسط مراکز دیگری مانند فروشگاه ورزشی، نمایشگاه‌های هنری و غیره به عنوان بنر‌های تبلیغاتی یا دکور‌های نمایشگاهی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. مزیت اصلی چاپ مش در بنر‌ها کیفیت بالای آن‌ها است که باعث شده برای تبلیغات روی نمای ساختمان نیز به کار رود.

از دیگر کاربرد‌های مش بنر و موارد استفاده از آن می‌توان به بنر‌های تبلیغاتی با چاپ مش برای فروشگاه‌ها و شرکت‌ها، استفاده از چاپ مش در ساخت شیت برای پارتیشن‌بندی و استفاده از این نوع چاپ برای بنر‌های تبلیغاتی و معرفی انواع محصول اشاره کرد.

مش بنر چه مزایایی دارد؟

دلیل اصلی استفاده از چاپ مش برای بنر مزایای بسیار زیاد آن است. در صورتی که بنر چاپ شده به روش مش به عنوان نمای چاپی در ساختمان‌های نیمه کاره مورد استفاده قرار بگیرد، مزایای بسیار زیادی را در این صنعت به همراه خواهد داشت. بنرها اغلب به شکل یک لایه محافظ و پوشش مناسب برای سطوح بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده به عنوان بنر تبلیغاتی

این نوع بنرها می‌توانند به شکلی زیبا موانع محیطی مربوط به زیبایی شهر را برطرف کنند. همچنین به عنوان یک تبلیغات از نوع چاپی در نمای ساختمان به کار می‌روند. بنر‌های تولید شده به عنوان نمای ساختمان با قرارگیری روی فضای بیرونی ساختمان‌های نیمه کاره باعث ایجاد جلوه زیبا در سطح شهر شده و همچنین یک پوشش محافظ روی این ساختمان‌ها ایجاد می‌کنند. بدین ترتیب باعث کاهش سر و صدای فعالیت‌های ساختمانی خواهند شد.

هرموویس ( مش بنر )

کیفیت بالا و عدم تغییر شکل

کیفیت بالای چاپ بنر از نوع مش به گونه‌ای است که در برابر عوامل محیطی دچار تغییر رنگ نشده و به دلیل امکان عبور جریان هوا در محیط باز، طول عمر طولانی‌تری خواهد داشت. این ویژگی باعث می‌شود تا در محیط باز به راحتی کنده نشده و در برابر نور خورشید، آب باران، رطوبت و دیگر عوامل دچار تغییر شکل نشود.

مش بنر و ویژگی‌های مهم آن در استفاده به عنوان نما

امروزه نمای چاپی از نوع بنر در بسیاری از کشور‌ها به عنوان یک اصل در صنعت ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مش بنر در زمان چاپ ضخامت مناسبی داشته و این ویژگی باعث می‌شود تا در زمان نصب و استفاده مشکلاتی برای بنر ایجاد نشود. این نوع بنر دارای ویژگی‌های بسیار زیادی است که آن را برای پروژه‌های ساخت و ساز و استفاده به عنوان نمای چاپی مناسب کرده است. مهم‌ترین ویژگی این محصول برای استفاده در پروژه‌های ساخت و ساز شامل موارد زیر است :

· وجود ضخامت مناسب برای مقاومت در برابر سقوط مصالح ساختمانی و حفظ جان شهروندان و افراد در حال عبور

· ایجاد منافذ در بنر‌های نوع مش و به کارگیری آن در کلیه مناطق آب و هوایی از قبیل مناطق بادخیز

· ایجاد سوراخ در بدنه بنر و به دنبال آن کاهش بار‌های وارد شده آن به زیر ساخت به همراه کاهش لرزش بنر و احتمال جدا شدن آن در زمان وزش باد

· استفاده از چاپ با کیفیت روی بنر و افزایش طول عمر آن

· وجود منافذ روی بنر و امکان عبور نور از داخل آن با قابلیت فراهم کردن نور طبیعی در پشت بنر

· استفاده از بنر‌های دارای چاپ مش برای زیباسازی ساختمان‌های در حال ساخت و امنیت سازه

تفاوت‌های موجود بین مش بنر و بنر‌های عادی

انتخاب و سفارش بنر معمولاً با توجه به کاربرد آن از قبیل جلب توجه مخاطبین و یا تبلیغات و پیام‌رسانی متفاوت خواهد بود. جنس و متریال به کار رفته در ساخت این نوع بنر‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و به همین دلیل کاربرد‌های خاص خودشان را خواهند داشت. انتخاب نوع بنر به عوامل مختلفی بستگی دارد. در صورتی که قصد استفاده از بنر مش برای نمای چاپی ساختمان را داشته باشید مزایای این نوع از بنر‌ها مانند مقاومت در برابر باد، وزن اندک و دید بهتر در شب باعث می‌شود تا مش بنر را انتخاب کنید.

ویژگی بنر مش در مقابل بنر عادی؛ بافت سبک، حمل و نصب آسان

بافت توری بنر‌های مش ضمن اجازه عبور جریان هوا، امکان استفاده در شرایط آب و هوایی نامناسب را خواهند داشت. همچنین نسبت به بنر‌های معمولی بسیار سبک‌تر بوده و حمل و نقل، نصب و استفاده از آن‌ها آسان‌تر و فشار کمتری به سازه نگهدارنده وارد خواهد کرد. از طرفی بنرهای مش حالت بافت توری داشته و به راحتی می‌توانند نور را از خود عبور دهند. در نتیجه خوانایی آن‌ها در شب بهتر بوده و بهتر می‌توانند دید مناسبی را در شب مهیا کنند.

 این در حالی است که بنر‌های معمولی اغلب از جنس پی‌وی‌سی و به صورت بافت ساده و یکدست تولید می‌شوند. همچنین بنر‌های معمولی می‌توانند در موارد متفاوت برای چاپ با نمایش جزئیات ریز مناسب‌تر باشند. البته بنر‌های عادی در برابر باد مقاومت بسیار اندکی دارند و در صورتی که شرایط آب و هوایی طوفانی

باشد به سرعت پاره شده یا کنده می‌شوند. وزن سنگین‌تر این نوع بنر‌ها حمل و نقل و نصب آن‌ها را دشوارتر خواهد کرد.

دلایل استفاده از مش بنر در ساختمان‌های نیمه کاره

یکی از موارد استفاده از چاپ مش برای چاپ نما برای ساختمان‌های نیمه کار است که اغلب به عنوان لایه‌های ضخیمی از بنر‌ها چاپ شده و روی ساختمان کشیده می‌شود. در این نوع از بنر‌ها به دلیل متریال به کار گرفته شده میان تار و پود فاصله محسوسی وجود دارد و بدین ترتیب چاپ روی این نوع بنر با کیفیت و تراکم مطلوب انجام می‌شود.

از این رو تصاویر چاپ شده شفافیت بالایی داشته و مفاهیم و تصاویر روی آن به خوبی قابل مشاهده خواهد بود. ویژگی وجود منافذ روی مش بنر باعث می‌شود تا هیچگونه محدودیتی برای عبور نور وجود نداشته و بدین ترتیب فضای پشتی بنر به راحتی بتواند از نور عبور کرده استفاده کند.

بنر‌های عادی اغلب پس از یک هفته استفاده جدا شده یا کنده می‌شوند. همچنین بنر مش به دلیل ویژگی‌های خاص در صورتی که به عنوان نمای چاپی ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد، می‌تواند برای مدت طولانی در فضای عمومی و در قسمت بیرونی نصب شده و به همان شکل باقی بماند. به دلیل وجود سوراخ‌های متعدد ، فشار هوا و جریان باد کاهش پیدا کرده و امکان عبور هوا از داخل بنر‌ها وجود دارد.

به همین دلیل این نوع بنر‌ها می‌توانند تا مدت‌ها در برابر عوامل محیط بیرون مقاومت کرده و به شکل سالم باقی بمانند. همچنین بنر‌های چاپ مش می‌توانند به راحتی بدون ایجاد محدودیت در ویو خارجی ساختمان‌ها روی آن‌ها قرار گرفته و کیفیت خود را حفظ کنند. از مزایای مهم استفاده از بنر مش برای ساختمان‌های نیمه‌کاره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

استفاده از مش بنر به عنوان محافظ عابران

در صورتی که از بنر مش به عنوان نمای چاپی روی ساختمان نیمه کار استفاده شود، می‌توان آن را عاملی برای افزایش ایمنی عابران در محل عبور و مرور در نظر گرفت. زیرا این نوع بنر‌ها از پرت شدن مصالح ساختمانی و گرد و غبار به بیرون از سایت ساختمان جلوگیری خواهند کرد. همچنین می‌توانند نقش مهمی در حفاظت از جان عابران پیاده و افزایش ایمنی آن‌ها ایفا کنند.

استحکام بالای این نوع ازبنر‌ها در مقابل مصالح سنگین باعث می‌شود تا خودرو‌هایی که در اطراف محل ساخت و ساز پارک شده‌اند نسبت به ریزش نخاله‌های ساختمانی ایمنی داشته باشند. بنابراین با وجود این نوع بنر‌ها احتمال آسیب به عابرین پیاده بسیار اندک خواهد بود.

استفاده از بنر چاپ مش و کاهش خطرات مربوط به سرقت

در صورتی که از مش بنر روی محیط خارجی ساختمان استفاده شود، نمای بیرونی پوشانده شده و بدین ترتیب دید کمتری نسبت به آن ایجاد خواهد شد. به همین دلیل ایمنی بیشتری نسبت به خطرات احتمالی از قبیل دزدی یا خرابکاری در سایت ساخت و ساز ایجاد می‌شود. به کارگیری بنر مش روی ساختمان همراه با محافظت از مصالح و تجهیزات مورد استفاده در سایت ساخت و ساز خواهد بود.

تمرکز بیشتر کارگران روی کار

در صورتی که از بنر روی نمای بیرونی ساختمان استفاده شود به دلیل کاهش دید نسبت به محیط بیرونی تمرکز کارگران روی فعالیت‌های ساخت و ساز بیشتر خواهد شد. بدین ترتیب منابع انحراف حواس کارگران نیز از طریق نصب بنر‌ها کاهش پیدا می‌کند. این نوع بنر‌ها می‌توانند به نوعی حافظ جان کارگران نیز باشند. حالت مشبک درون بنر‌های چاپ مش با خاصیت تحمل شرایط سخت فضای باز در برابر اشعه ماورای بنفش مقاومت بالایی داشته و امکان تغییر شکل و تغییر رنگ در آن‌ها وجود ندارند.

استفاده از مش بنر به دلیل صرفه اقتصادی و کیفیت بالا

یکی از دلایل مهمی که باعث می‌شود این نوع بنر‌ها در صنایع مختلف و در عرصه‌های متفاوت مورد استفاده قرار بگیرند، هزینه تولید و نصب بسیار پایین آن‌ها به همراه ماندگاری طولانی در محیط باز است. این نوع بنر‌ها می‌توانند تا چندین سال در محیط بیرون به عنوان محل تبلیغات و کسب درآمد باقی بمانند. همچنین به دلیل دوام بالا امکان استفاده مجدد از آن‌ها نیز وجود دارد.

مش بنر و افزایش زیبایی در نمای شهری

کیفیت تصاویر تبلیغاتی یا نمای چاپی ساختمان که روی بنرهای مش چاپ می‌شود بسیار بالا بوده و به همین دلیل استفاده از آن در نقاط مختلف شهر می‌تواند به افزایش زیبایی در محیط شهری کمک کند. استفاده از مش بنر برای ساختمان‌های نیمه کاره، زباله‌های ساختمانی و فعالیت کارگران را از معرض دید حذف کرده و این موضوع نیز می‌تواند به نمای شهری زیباتر کمک کند.

هرموویس

انواع مش بنر

بنر‌ها دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام از آن‌ها با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌توانند کاربرد‌های متفاوتی داشته باشند. از مهم‌ترین بنر‌های نوع چاپ مش موجود در بازار می‌توان به بنر‌های چاپ مش ساده و یا پشت چسب‌دار اشاره کرد. مدل‌های چسب‌دار اغلب در ابعاد کوچک تولید شده و برای چسباندن روی شیشه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اما بنر‌های مش ساده با توجه به اندازه منافذ روی آن‌ها به سه دسته مش سوراخ ریز، سوراخ متوسط و سوراخ درشت تقسیم‌بندی می‌شوند. با این حال استاندارد خاصی برای آن‌ها در نظر گرفته نشده و با توجه به نوع کارکرد و با توجه به ابعاد مورد نیاز تولید می‌شوند. این منافذ نیز برای جلوگیری از فشار باد و پارگی بنر‌ها روی آن‌ها تعبیه می‌شوند.

به طور کلی چاپ این نوع بنر‌ها در دو نوع پشت سفید و پشت طوسی انجام می‌شود. طرح‌های چاپ شده روی بنر‌ها با توجه به رنگ‌های متنوع و اشکال قابل استفاده با توجه به نظر و سلیقه کارفرما قابل تغییر است.

انواع بنر چاپ مش با توجه به کیفیت چاپ

بنر‌ها در زمان تولید دارای یک لایه از جنس پلی استر بوده و لایه دیگری از پلی وینیل کلراید یا همان پی وی سی با هدف افزایش استحکام روی آن‌ها استفاده می‌شود. به دلیل متریال مورد استفاده در تولید آن‌ها امکان نفوذ آب روی آن‌ها وجود ندارد.

در حالت عادی می‌توان تا دو سال پس از نصب همچنان از مش بنر استفاده کرد. کیفیت بنر‌های چاپ مش اغلب با توجه به میزان تراکم نخ در آن‌ها سنجیده می‌شود. عواملی از قبیل کیفیت چاپ، الیاف به کار گرفته شده، نوع جوهر و غیره می‌تواند روی دوام و طول عمر این بنر‌ها مؤثر باشد.

نحوه نصب مش بنر‌ها

این نوع بنرها معمولاً در ابعاد بسیار بزرگ طراحی و تولید می‌شوند. از این رو قرارگیری آن‌ها به عنوان نمای ساختمان از لحاظ فنی و اجرایی به افراد متخصص نیاز دارد. در صورتی که این نوع بنر با توجه به محاسبات درست طراحی و تولید شده باشد برای اتصال آن روی ساختمان‌های نیمه کاره باید از تجهیزات خاصی استفاده کرد. اتصال این نوع بنر روی سازه با توجه به کاربرد‌های متفاوت آن، با مزایای بسیاری همراه خواهد بود.

نکات مهم برای انتخاب بنر مناسب

موارد مهمی وجود دارد که می‌تواند در انتخاب بنر مش یا بنر معمولی با توجه به موارد استفاده به شما کمک کند. با توجه به موارد زیر می‌توانید بفهمید کدام بنر برای شما مناسب‌تر است :

توجه به محل نصب بنر

در صورتی که قرار است بنر در فضای باز و در ابعاد بزرگ نصب شود و برای مدت طولانی در معرض باد قرار بگیرد، انتخاب بنر مش می‌تواند مناسب‌تر باشد.

توجه به مدت زمان به کارگیری بنر

نکته مهم دیگر در انتخاب نوع بنر توجه به مدت زمانی است که قصد دارید از بنر استفاده کنید. بنر‌های نوع اغلب در فضای باز برای مدت طولانی نصب می‌شوند. همچنین مقاومت بیشتری در برابر باد داشته و بدین ترتیب انتخاب مناسب‌تری خواهند بود.

توجه به کیفیت چاپ و دوام بنر

کیفیت چاپ در مش بنر بسیار بالا بوده و با توجه به مقاومت بسیار زیاد می‌توانند انتخاب مناسب‌تری نسبت به بنر‌های عادی باشند.

توجه به بودجه مورد نیاز

از موارد دیگری که انتخاب بنر مناسب را آسان‌تر می‌کند توجه به بودجه و هزینه مربوط به سفارش بنر است. بنر مش با توجه به تکنولوژی به کار گرفته برای چاپ و تولید، اغلب نسبت به بنر‌های عادی کمی گران‌تر است.

تطبیق‌پذیری و سازگاری با محیط زیست

این نوع بنر‌ها در انواع خاص امکان تطبیق‌پذیری با پروژه‌های ساختمانی و استفاده به عنوان نمای چاپی را داشته و امکان بازیافت آن‌ها نیز وجود دارد. در صورت استفاده از بنر‌های چاپ مش هرموویس می‌توان تا ۸۰ درصد متریال این نوع بنر‌ها را مجدداً بازیافت کرد. این موضوع به حفظ محیط زیست کمک خواهد کرد.

قیمت بنر‌های مش چگونه محاسبه می‌شود؟

چاپ بنر مش اغلب در متراژ‌های متفاوت و ابعاد گوناگون صورت می‌گیرد. همچنین‌ برای چاپ این نوع از بنر‌ها از تکنولوژی‌های جدید و به روز به همراه نرم‌افزار‌های پیشرفته استفاده می‌شود. قیمت چاپ بنر مش به عوامل مختلفی از قبیل طرح مورد نظر، ابعاد سفارش، تعداد و نوع بنر بستگی دارد. اگر هر کدام از این موارد به طور دقیق محاسبه شده باشد می‌توان قیمت بنر‌های مش را به دست آورد.

علاوه بر آن برای چاپ بنر مش به طرح مورد نظر برای تبلیغات یا نمای چاپی در ساختمان نیاز خواهد بود. از این رو بهتر است پیش از سفارش این نوع بنر‌ها با ابعاد بزرگ محل نصب به صورت دقیق بررسی شده و بدین ترتیب نوع بنر و روش مناسب آن برای چاپ انتخاب شود.

شرکت کیان رهام پارسه با نام هرموویس hermovis از سال ۱۳۹۵ تاکنون در زمینه تولید انواع مش بنر فعالیت دارد. این مجموعه با استفاده از تکنولوژی خاص و متخصصان اجرایی با تجربه توانسته است با استفاده از مواد پوشش ضد حریق محصول کاربردی و بهینه به نام هرموویس را برای استفاده در صنعت ساخت و ساز تولید کند. این محصول کاربردی می‌تواند با ایجاد یک نمای کاذب در مقابل ساختمان‌های در حال ساخت، علاوه بر زیباسازی محیط شهری، به افزایش شخصیت و اعتبار بنا و افزایش مقاومت آن در برابر عوامل محیطی کمک کند.

حرف آخر

در این مطلب به معرفی مش بنر و کاربرد‌های آن از جمله موارد استفاده در صنعت ساخت و ساز پرداخته شد. مزایای بسیار زیاد بنر‌های مش جدید باعث شده تا بسیاری از کارفرمایان از آن‌ها برای نمای چاپی ساختمان و یا تبلیغات استفاده کنند. استفاده از این نوع بنر‌ها تنها به موارد گفته شده محدود نبوده و می‌توانند در موارد مختلف و زمینه‌های متفاوت مورد استفاده قرار بگیرند. نحوه تولید خاص بنر مش آن را برای قرارگیری در محیط باز و در مقابل عواملی نظیر نور خورشید، باد و باران آماده کرده است.

تماس رایگان آنلاین